29.09.2016

 Informace o povinné kontrole spalovacího zdroje na tuhá paliva, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění o výkonu 10 kW - 300 kW.
více...
22.09.2016

 Územní pracoviště finančních úřadů vydávají přihlašovací údaje pro přihlášení se do systému elektronické evidence tržeb
více...
22.09.2016

 MUDr. Alena Remešová hledá do dětské ordinace v Rokytnici v O.h., Deštném v O.h. a Olešnici dětskou nebo zdravotní sestru. Nástup možný od 1.1.2017. Informace u MUDr. Remešové na mobilu č. 737726339, e-mail: alena.remesova@centrum.cz

21.09.2016

 Nutnost oznámení o konání kulturních a společenských akcí, které mohou narušovat dobu nočního klidu.
více...
13.09.2016

 Mobilní sběr odpadu 8. 10. 2016 Panské Pole a Nebeská Rybná
více...
31.08.2016

 Vymezení neplacené plochy pro umístění volebních letáků politických stran a hnutí - výlepová plocha v Horské ulici u mateřské školy. Není dovoleno připevňovat letáky kovovými sponami, kde hrozí poškození desky. Dovolujeme si požádat o přiměřenost, aby mohlo této nabídky využít více zájemců o volební prezentaci. Děkujeme!

29.08.2016

 VÝKUP JABLEK V ROKYTNICI se uskuteční od soboty 3.září ve Sběrném dvoře v Rokytnici v Orl. h.
více...
23.08.2016

 Společnost Recycling - kovové odpady a.s. oznamuje, že od čtvrtka 25. 8. 2016 je na Sběrném dvoře v Rokytnici v O.h. opět zahájen výkup druhotných surovin.

kamery
Žádná anketa nebyla publikována
Dnes je: 19.duben 2025
03 : 37 : 18

Dnes má svátek Rostislav
Zde vložte vaši e-mailovou adresu
pro přihlášení (odhlášení) odběru novinek
 





odstávky elektřiny

Jednací a volební řád Zastupitelstva města

Tisk článku  editace

Jednací řád 

Zastupitelstva města Rokytnice v Orlických horách

pro volební období 2010 -2014

Tento jednací řád Zastupitelstva města Rokytnice v Orlických horách (dále jen „zastupitelstvo města“) stanoví v souladu s § 96 zákona č.128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, podrobnosti o jednání zastupitelstva města.

 
1.      Přípravu jednání zastupitelstva města organizuje a připravuje:
a)      dosavadní starosta v souladu s ustanoveními § 91 zákona č.128/2000 Sb., o obcích v platném znění, jde-li  o ustavující zasedání zastupitelstva města po volbách do obecních zastupitelstev na příslušné volební období,
b)      Rada města Rokytnice v Orlických horách (dále jen „rada města“), jde-li o následující zasedání zastupitelstva města.
 
2.      Zasedání zastupitelstva města svolává starosta, v jeho nepřítomnosti místostarosta.
3.      Podklady pro zasedání zastupitelstva města obdrží   všichni jeho členové nejpozději do 10 dnů před dnem zasedání.
4.      Návrhy k zařazení na pořad jednání zastupitelstva města předkládají členové zastupitelstva města, rada města a výbory. Návrhy do programu lze předkládat v průběhu jednání zastupitelstva města, které o nich rozhodne hlasováním.
5.      O místě, době a   navrženém   programu připravovaného zasedání zastupitelstva města informuje městský úřad na úřední desce městského úřadu minimálně 7 dní před dnem zasedání.
6.      Zasedání zastupitelstva města jsou veřejná.
7.      Zasedání zastupitelstva města řídí starosta, v jeho nepřítomnosti místostarosta (dále předsedající). Ustavující zasedání řídí starosta nebo nejstarší člen nově zvoleného zastupitelstva města.
8.      Předsedající navrhuje:
 
a)      složení volební komise v počtu nejméně tří členů, pro sčítání hlasů při volbě starosty, místostarosty, členů rady města,
b)      ověřovatele zápisu a usnesení zastupitelstva města (dále jen „ověřovatel“, pro případy potvrzení citovaných dokumentů vlastnoručními podpisy, v minimálním počtu dvou ověřovatelů),
c)      zapisovatele.
 
Protinávrh na složení shora citovaných komisí, ověřovatelů a zapisovatele může předložit kterýkoliv člen zastupitelstva města.
 
9.      O složení volební komise, ověřovatelů a zapisovatele podle odst. 8. se hlasuje veřejně najednou nebo samostatně. K platnému usnesení je potřeba nadpoloviční většina všech členů zastupitelstva města. V případě, že některý člen zastupitelstva města není zvolen členem jmenované komise nebo ověřovatelem, předsedající navrhne dalšího člena zastupitelstva na doplnění komise nebo ověřovatele a hlasování se opakuje stejným způsobem.
10. Předsedající předkládá program jednání. Navržený program jednání zastupitelstva města může být v průběhu zasedání změněn nebo doplněn na návrh kteréhokoliv člena zastupitelstva města pouze odsouhlasením příslušného návrhu, ke kterému je potřeba nadpoloviční většiny hlasů všech členů zastupitelstva města. 
11. V průběhu jednání se hlasuje k přijetí usnesení nebo rozhodnutí o každém bodu programu samostatně nebo vcelku. V usnesení  nebo rozhodnutí se uvede sumář o počtu hlasů pro, proti a zdržel. V zápisu z jednání bude výsledek hlasování z usnesení nebo rozhodnutí doplněn o soupis přítomných členů zastupitelstva města a způsobu jejich hlasování, a to i o každém bodu samostatně.
12. Při projednávání jednotlivých bodů programu může vystoupit každý člen zastupitelstva města v počtu diskusních příspěvků bez omezení. Návrh na ukončení diskuse k bodu programu může podat každý člen zastupitelstva města, o jehož návrhu se hlasuje. K odsouhlasení ukončení diskuse je potřeba nadpoloviční většiny všech přítomných členů zastupitelstva města.
13. K programu jednání v diskusi veřejnosti může kterýkoliv přítomný občan splňující podmínky § 16 zákona č.128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, vystoupit pouze jednou. Není-li možno odpovědět v diskusi občanovi města ihned, odpoví na příslušný diskusní podnět písemně příslušný orgán města, odbor MěÚ nebo organizace zřízená městem, nejpozději ve lhůtě do 30 dnů. Návrh na ukončení diskuse může podat každý člen zastupitelstva města, o jehož návrhu se hlasuje. K odsouhlasení ukončení diskuse je potřeba nadpoloviční většiny všech přítomných členů zastupitelstva města.
14. Návrh na unesení zastupitelstva města musí být věcný, stručný, přesný, s termínem splnění nebo kontroly a s uvedením konkrétní osoby odpovědné za splnění úkolu.
15. Návrh   na   usnesení   zastupitelstva   města    předkládá:
 
a)      předsedající v jednotlivých bodech jednání nebo v celku  návrhu usnesení,
b)      předkladatel v jednotlivých bodech dle programu jednání.
 
16. O způsobu hlasování k přijetí usnesení zastupitelstva města rozhoduje  nadpoloviční většina všech přítomných členů zastupitelstva města. Návrh na hlasování předkládá předsedající.
17. Ke schválení usnesení, rozhodnutí nebo volby je potřeba minimálně nadpolovičního počtu hlasů všech členů zastupitelstva města.
18. Usnesení zastupitelstva města a zápis ze zasedání zastupitelstva města podepisuje starosta, místostarosta a nejméně tři ověřovatelé.
19. Kontrolu plnění usnesení provádí zastupitelstvo města na následujícím (následujících) zasedání.
20. Zprávu o vyřízení dotazů a připomínek z diskuse předchozího jednání zastupitelstva města překládá starosta na následujícím zasedání zastupitelstva města. Toto neplatí v případě, kdy dotaz nebo připomínka byla zodpovězeny přímo při jednání.
21. Zápis z jednání zastupitelstva města provádí jmenovaný zapisovatel podle předepsaných náležitostí do deseti dnů.
22. Usnesení zastupitelstva města vyhotovuje jmenovaný zapisovatel v souladu s jeho projednáním a schválením do deseti dnů.
23. Zápis z jednání a usnesení zastupitelstva města jsou k dispozici k nahlédnutí všem občanům na městském úřadu. Usnesení zastupitelstva města je zároveň zveřejněno na internetových stránkách města Rokytnice v Orlických horách.
24. Na návrh kteréhokoli člena zastupitelstva města se hlasuje o vyvedení z jednací místnosti občana, který je podnapilý nebo jinak ruší důstojný průběh jednání zastupitelstva města.
25. Při volbě starosty, místostarosty, členů rady města, se postupuje podle volebního řádu, který je přílohou tohoto jednacího řádu.
26. Tento jednací řád byl schválen Zastupitelstvem města Rokytnice v Orlických horách, usnesením č. 1/2010/XI ze dne 15.11.2010.   Tento   jednací řád nabývá platnosti a účinnosti dnem jeho schválení a zároveň ruší jednací řád Zastupitelstva města Rokytnice v Orlických horách ze dne 31.10.2006.
 
 
 
V Rokytnici v Orlických horách dne 15.11.2010.
 
 
 
 
……………………………..
 
 starosta                     
 
 
 

 

Volební řád

pro volbu orgánů města  volených Zastupitelstvem města Rokytnice v Orlických horách

ve volebním období 2010 - 2014

  

1.

Tento volební řád upravuje volbu starosty (dále jen "starosta"), místostarosty nebo místostarostů (dále jen "místostarosta"), členů rady města (dále jen "rada města") Zastupitelstvem města  Rokytnice v Orlických horách (dále jen "zastupitelstvo města").

 

2.

Starosta, místostarosta a  členové rady města se volí přímou volbou.

 

3.

1.      Organizaci voleb zajišťuje  a za jejich řádný průběh odpovídá tříčlenná volební komise.

2.      Členové volební komise jsou voleni členy zastupitelstva města veřejným hlasováním (dále jen "aklamace"), přičemž zastupitelstvo města na návrh předsedajícího určí, zda bude volba provedena jednotlivě nebo zda celá volební komise bude volena jedním hlasováním.

 

4.

1.      Volba starosty, místostarosty  a zbylých členů rady města probíhá tajným hlasováním dvoukolovým způsobem.

2.      Pokud některý z kandidátů na starostu, místostarostu a tři členové rady města získají již v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů všech členů zastupitelstva města, jsou zvoleni starostou, místostarostou  a  členy rady města a druhé kolo volby nebude vyhlášeno.

3.      V případě, že v prvním kole není zvolen starosta, místostarosta nebo člen rady města, do druhého kola volby starosty a místostarosty postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů z prvního kola. V případě  volby členů rady města do druhého kola postupují všichni kandidáti, kteří v prvním kole neobdrželi nadpoloviční většinu všech hlasů.  Ke zvolení ve druhém kole musí kandidát pro zvolení získat nadpoloviční většinu všech členů zastupitelstva města.

 

5. Tajná volba

1.      Určený člen volební komise provede vždy zahájení volby. Členové volební komise rozdají členům zastupitelstva hlasovací lístky a jejich počet nechají zaznamenat do zápisu ze zasedání zastupitelstva (dále jen "zápis").  Hlasovací lístky pro jednotlivou volbu jsou  uvedeny se jmény kandidátů s číslováním pořadí tak, jak vzešly z výsledků voleb  do zastupitelstva města ve dnech 15.10. a 16.10.2010.

2.      Volební lístky musí být v případě dvoukolového systému voleb odlišeny pro první a druhé kolo volby.

3.      Vlastní volba probíhá takto:

     

a)     Jednotlivé volební strany (členové zastupitelstva) přednesou návrhy kandidátů na tu funkci, do které probíhá volba, a to bez ohledu na to, zda jsou kandidáti přítomni na zasedání zastupitelstva či nejsou. Členové zastupitelstva osobně vyznačí  zakroužkováním na volebním lístku  pořadí  vedle  jména a příjmení kandidátů na tu funkci, do které probíhá volba. Při volbě starosty, místostarosty se označuje pouze jméno jednoho kandidáta na hlasovacím lístku. Při volbě členů rady se označuje pouze jména kandidátů na hlasovacím lístku podle počtu  členů tohoto orgánu.

b)     Nejprve se volí se starosta, po vyhlášení výsledku volby starosty se volí  místostarosta, po vyhlášení výsledku volby místostarosty se volí rada města.  Probíhá-li volba v průběhu volebního  období, volí se pouze kandidáti na uvolněná místa nebo místa nová.

 

4.      V případě rovnosti hlasů v druhém kole se volba opakuje.

5.      Označený zakroužkováním volební lístek příslušného počtu kandidátů vloží každý ze členů zastupitelstva osobně do zapečetěné a uzamčené volební schránky. Jako první hlasují členové volební komise, po nich ostatní bez určení pořadí.

6.      Volební komise za účasti všech svých členů a bez přítomnosti třetích osob odemkne a rozpečetí volební schránku a spočítá odevzdané volební lístky.

7.      Hlasovací lístek je neplatný  v případě, že člen zastupitelstva vyznačí více než jedno jméno pro funkci starosty a místostarosty nebo příslušný počet členů rady města.

8.      V případě rovnosti hlasů se volba opakuje.

9.      Určený člen volební komise vyhlásí výsledek volby.

10. O volbě starosty, místostarosty a členů rady města se pořizuje zápis.

 6.

Volba aklamací

Volba aklamací probíhá stejným postupem jako tajná volba.

 

7.

1.  Volební komise podepíše tu část zápisu, která obsahuje ustanovení o výsledcích voleb.

2.  Všechny volební lístky z tajné volby nebo volby aklamací  jsou součástí zápisu.

 

Tento volební řád byl schválen Ustavujícím zasedáním Zastupitelstva města Rokytnice v Orlických horách dne 15.11.2010 jako příloha jednacího řádu zastupitelstva města ze dne 15.11.2010.

 

 

                                                                            …………………………………..

                                                                                    starosta